En av våra mest populära vattenflaskor har blivit mer hållbar genom införandet av återvunnen plast. Flaskan Sky med enkelvägg är BPA-fri, har en kapacitet på 650 ml och passar i sidofickan på de flesta ryggsäckar och i de flesta mugghållare i bilar. Det vridbara locket är enkelt att öppna och stänga och har ett inbyggt bärhandtag.
0,23 kg
| Antal | 1 | 100 | 250 | 1000 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 30,20 | 27,45 | 25,40 | 23,60 |
| Artikelnummer | 10077735 |
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 33 |
| CO2-avtryck | 0,23 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | KINA |
| Material | EFSA-certifierad återvunnen PET-plast, PP plast |
| Diameter | 6,75cm |
| Storlek | 6,75 x 25,4 x 6,75 x Ø 6,75 cm |
| Förpackning | 36st |
| Bruttovikt | 5kg |
| Vikt | 4,75kg |
| Förpackning | 46x46x28cm |
| GTIN / EAN | 8713159603146 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | BSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 2438 |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |