Nordic Drift Trail RCS ryggsäck 24 L kombinerar slitstyrka och funktionalitet i en lätt, PVC-fri design (30 × 17 × 47 cm, 750 g), tillverkad av RCS-certifierad återvunnen polyester med orange detaljer. Ryggsäcken har huvudfack, toppfack och frontfack, elastiska band och fästöglor, reflexdetaljer, regnskydd samt en ergonomisk ryggpanel i mesh med justerbara axelremmar och visselpipa. Levereras med en FSC®-certifierad hangtag och är fullt spårbar via DPP-QR-koder. Perfekt för vandring, resor och vardagsbruk. Varje ryggsäck inkluderar en exklusiv FSC®-certifierad hangtag med detaljerad information, vilket gör den till ett ansvarsfullt val för dig och för planeten.Alla Nordic Drift-produkter är kvalitetstestade. Eftersom vi starkt tror på prestandan och hållbarheten hos vår utrustning omfattas varje produkt av 5 års garanti mot tillverkningsfel.
• Justerbara band
• Fack för flaska
• Midjebälte
• Vattenavvisande
• 5 års garanti
• Äventyrssäker utrustning för utomhusbruk som du kan lita på
• Hållbar och pålitlig
• Högpresterande utrustning
• Förpackad i plastfri FSC®-presentförpackning
• Kvalitetstestad vid varje beställning
4.66 KG
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 710,00 | 691,00 | 672,00 | 654,00 | 642,00 | 629,00 |
| Artikelnummer | ND200.0101 |
| Storlek | 30 x 17 x 47 cm |
| Vikt | 825g |
| Tryckyta | 70 x 40 mm |
| Material | rPET,rPET |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Begränsad i Stockholmskonventionen, EU/UK PoP-förordning, REACH-förordning (EG) nr 1907/2006, totalt fluor mindre än 50 ppm |
| Spårbarhet | AWARE Digital, RCS Blended |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 1366 |
| Nästa Leverans : 2026-09-06 | 1000 |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |